Cathrine Gjerdingen Larsen – Foto
Foto Australia 2015–2016
Jeg valgte Sund fordi det virket som det beste alternativet. Lærerne så hyggelige ut, og studieturen til Australia var nok den avgjørende faktoren. Jeg hadde nok aldri kommet meg til Australia ellers, og det virket som en gylden mulighet.
Jeg husker all kjærligheten jeg har fått fra alle i korridoren, og resten av skolen. Det har vært helt fantastisk. Studieturen var absolutt et av høydepunktene under skoleåret. Snorkle på Great Barrier Reef, fly i luftballong, slappe av på Lagunen og suse rundt i Kurranda. Men det jeg kanskje husker best er alle heimekveldene og turene til Sundsand på lørdagskveldene. Det har vært utrolig hyggelig med alt vi elevene har funnet på sammen.
Jeg har lært mye om meg selv og foto
Fotolinja på Sund
Jeg har hatt det veldig bra på fotolinja. Janne har vært en utrolig flink lærer og en god støttespiller for meg. Jeg har lært mye om meg selv og foto. Oppgavene vi har fått har vært krevende, morsomme, kjedelige og utfordrende. Vi har gjort mye morsomt sammen, og hjulpet hverandre på veien.
Veien videre
Nå skal jeg gå på fotofagskolen i Trondheim i to år.
Her kan du se bildene til Cathrine
Er du klar for et år med fototutfordringer?